fbpx

Resim: Erik Witsoe

Siz de hazır olun. Çünkü İnsanoğlu beklemediğiniz saatte gelecektir.  —Luka 12:40

İsa’nın yeniden geleceğini biliyor musunuz? “Tabii ki, bunu biliyorum” diyeceksiniz ama İsa’nın yeniden geleceğine gerçekten inanıyor musunuz? Bu inanca uygun bir şekilde yaşıyor musunuz? O’nun geri dönüşünü gözlüyor musunuz? Bu gerçektir! İsa yeniden gelecektir!

“Bu nedenle uyanık kalın. Çünkü o günü ve o saati bilemezsiniz” (Matta 25:13).

İsa’nın ne zaman geleceğini bilmezsiniz. Hazır mısınız? “Bunun için siz de hazır olun! Çünkü İnsanoğlu beklemediğiniz saatte gelecektir” (Matta 24:44). İsa geldiğinde hazır değilseniz çok geç olacaktır. Tanrı’yla doğru bir konuma girmek için artık başka bir fırsat olmayacaktır. “Bana, ‘Ya Rab, ya Rab!’ diye seslenen herkes Göklerin Egemenliği’ne girmeyecek. Ancak göklerdeki Babam’ın isteğini yerine getiren girecektir. O zaman ben de onlara açıkça, ‘Sizi hiç tanımadım, uzak durun benden, ey kötülük yapanlar!’ diyeceğim” (Matta 7:21, 23).

Tanrı’yla doğru bir konum içine girmeyi ertelemeyin. Bunu, çok geç olmadan, şimdi yapın! Kalbiniz Tanrı’yla uyum içindeyse ve Tanrı Sözü’ne uygun bir şekilde yaşıyorsanız, siz de, Yuhanna’nın Vahiy 22:20’de dediği gibi, “Amin! Gel, ya Rab İsa!” diyebilirsiniz.

Mesih’in ikinci gelişi kadar kesin ve emin olunacak başka bir şey yoktur.