fbpx

Bu nedenle her kötülüğü, hileyi, ikiyüzlülüğü, kıskançlığı ve bütün iftiraları üzerinizden sıyırıp atın. Yeni doğmuş bebekler gibi, hilesiz sütü andıran Tanrı sözünü özleyin ki, bununla beslenip büyüyerek kurtuluşa erişesiniz. —1.Petrus 2:1, 2

Tanrı’dan günahlarınızı bağışlamasını istedikten sonra günahlarınıza sırtınızı çevirip bütün kalbinizle Tanrı’ya dönmeniz gerekir. Bu da artık eskisi gibi hareket edemeyeceğiniz anlamına gelir. Eğer tövbe etmeden önce başkalarıyla alay edip, onlara yalan söyleyip, onlara hakaret ettiyseniz, sizi kıran insanlardan her fırsatta öç almaya çalıştıysanız ve her türlü kötülüğü yaptıysanız yaşamınız şimdi farklı olmalıdır. Artık bütün kuvvetinizi Tanrı’ya hizmet etmeye harcamalı ve günah işlemenin kolay olduğu yerlerden uzak durmalısınız.

Eğer günahlarınız başka insanlara zarar verdiyse onların zararlarını gidermelisiniz. Bu da kötülük ettiğiniz insanlardan özür dileyip onlarla durumu mümkün olduğu kadar düzeltmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu şekilde Tanrı’nın ve insanların önünde vicdanınız rahat olacaktır.

Tanrı Sözü’nü okumak bizlere kuvvet verir ve nasıl doğru bir şekilde yaşamamız gerektiğini bildirir. Kutsal Kitap, tövbe etmiş, Tanrı’ya dönmüş ve ruhsal bakımdan diri olan kişinin hayatı için ölçüt, yol için pusula ve günlük besini haline gelir. Tanrı Sözü’nü göz ardı ederseniz çok geçmeden ruhsal bakımdan ölür ve Tanrı’ya yabancılaşırsınız.

Bu yüzden Tanrı’ya inanın, günahlı olduğunuzu kabul edip Tanrı’nın önünde tövbe edin. Kurtulmak için atmanız gereken adımlar bunlardır. İsa Mesih sizi bekliyor. O’nu tanımayı ertelemeyin.

1. Kurtulmak için, tövbeden sonra atmanız gereken adım hangisidir?
2. Kutsal Kitap Tanrı’ya yaklaşmamızı nasıl sağlar?