fbpx

Resim: pbnew

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Yuhanna 8:31–47

RAB diyor ki, “Gelin, şimdi davamızı görelim. Günahlarınız sizi kana boyamış bile olsa kar gibi ak pak olacaksınız. Elleriniz kırmız böceği gibi kızıl olsa da yapağı gibi bembeyaz olacak.”Yeşaya 1:18

Beyaz, uzun tüylü kedimiz bazen kirli yerlere girdiğinden beyaz bir kediden çok, siyah bir kediyi andırır. Birkaç gün boyunca görülmeye değer bir hale gelir ama tüm bu zaman boyunca çok masum görünür.

Kedimizin yaşamını düşünürken günahın da Hristiyan’a yaptıklarını düşünmem gerekti. Bir Hristiyan gitmemesi gereken yerlere gidip yapmaması gerektiği şeyleri yaptığında hayatı artık pak ve temiz olmak yerine kirli ve lekeli olur.

İsa, Yuhanna 10:10, “Bense insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim” der. Mesih, Kendi esenlik ve sevincini bol yaşamamızı ister.

Günahın isi, Rab’bin sahip olmanızı istediği esenlik ve sevince sahip olmanızı engelleyecektir. Sevgili dostum, sizin hayatınız nasıl? Siz günahın çöplüğüne gittiniz mi? Kötü olan İblis, hayatınız üzerinde ne kadar güç sahibi? Yıkanıp temizlenip kardan beyaz olmanız mümkündür. Günahınızı itiraf edin, ondan tövbe edin çünkü Tanrı’nın isteğiyle çekilen acı, kişiyi… tövbeye götürür. “Bu nedenle, şifa bulmak için günahlarınızı birbirinize itiraf edin ve birbiriniz için dua edin” (Yakup 5:16). İblis’in sizi kandırıp günahın isine bulamasına izin vermeyin.


Günah bizi Kutsal Kitap’tan uzak tutar, Kutsal Kitap da bizi günahtan uzak tutar.