fbpx

Resim: Gewoldi

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm:  Mezmur 91

RAB’be sığınmak insana güvenmekten iyidir.Mezmur 118:8

Bir sabah kızımız geceleyin bir şey duyduğunu bu yüzden elleriyle kulaklarını kapattığını söyledi. Çok geçmeden kapısının önünde bir gölge görmüş ve çabucak gözlerini kapatmıştı. Daha sonra, görüp duyduklarının ablasının odasına gelişi olduğunu öğrendi.

Buna gülümseyebiliriz ama hayatımızda, kendimizi, kendimize göre yollarla örtüp korumaya çalıştığımız durumlarla ne kadar sık karşılaştığımızın bir hatırlatıcısıdır. İnanlıların sıkıntı zamanlarında ve etrafındaki dünyadaki yozluk ve kötülükleri gördüğünde kendisine mal edebileceği birçok vaat vardır.

Yüceler Yücesi’ni konut edinirsek, Rab bizi örtüp bize sığınak olacaktır ve Tanrı’ya güvenebiliriz. Tanrı bize Şeytan’ın tuzağından kurtuluş ve güvenebileceğimiz bir sığınak; gecenin dehşetinden ve gündüz uçan oktan korunma vaat eder. Mezmur 91:9, 14 korunmamızın şartlarını içerir. Yüceler Yücesi’ni konut edindiğimiz için başımıza kötülük gelmeyecektir. Tanrı, gideceğimiz yerde bizi korusunlar diye meleklerine buyruk verecektir. Tanrı’yı sevmeli ve sıkıntıda O’nu çağırmalıyız ve O da bizi kurtaracak, uzun ömürle doyuracak ve bize kurtarışını gösterecektir.


Bir kaygı, duaya dönüştürülmek için fazlasıyla küçükse, bir yüke dönüştürülmek için de fazlasıyla küçüktür.