Resim: Canva 

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: İbraniler 4:1–11

Çektikleri işkencenin dumanı sonsuzlara dek tütecek. Canavara ve heykeline tapıp onun adının işaretini alanlar gece gündüz rahat yüzü görmeyecekler.Vahiy 14:11

Çalışmayla geçen uzun bir günün ardından vücudumuzun iyi bir dinlenmeyi arzuladığını biliriz. Vücudumuz özlemini çektiği dinlenmeyi elde etmeden tatmin olmaz.

Ruhsal bedenlerimiz de aynı arzuyu duyuyor mu? Biz de, Tanrı çocuğu için var olan o sonsuz huzur ve dinlenişi özleyecek ve onu elde edene dek tatmin olmayacak mıyız?

“Dar kapıdan girmeye gayret edin” (Luka 13:24). Bu ayetten, o dinlenmeye girmek, huzura ermekm için epey çaba gerektiğini anlıyoruz.

Etrafımızdaki insanlar ne yaptığımızı ve neye sahip olduğumuzu görebilir. Bütün bunlar, daha iyi bir ülkeyi gerçekten arzulayıp arzulamadığımıza tanıklık eder. Hayatımız, birisinin aklında ölümden sonra daha iyi bir şey olduğuna şüphe oluşturuyor mu?

Anahtar ayetimizde, cehennemde huzur ve dinlenmeyi ne kadar arzu edersek edelim bunun asla var olmayacağını görüyoruz. Üst üste her gün, biraz dinlenmek, biraz huzur arzulayıp da bunu elde edememenin korkunçluğunu kavrayabilir miyiz? Hayatın yeniden oynanacak bir oyun olmadığına ve eğer hedefi şaşırırsak bunun sonsuz geleceğimizi etkileyeceğine tamamen ikna olmamız gerekiyor.


Ya sonsuz huzur ve dinlenme ya da hiç huzur ve dinlenme olmaması…Seçim bizimdir.