fbpx

Resim: Donny Jiang

Çünkü Rab’bin gözleri doğru kişilerin üzerindedir. Kulakları onların yakarışına açıktır. Ama Rab kötülük yapanlara karşıdır.  —1.Petrus 3:12

Geçenlerde mahallemizde bir kaza oldu. On altı yaşındaki bir çocuğun sürdüğü otomobil, yoldan çıkıp bir bahçeyi girdi ve bir ağaca çarptı. Otomobil tamamen tahrip oldu. Çocuğun hayatına son vermeye çalıştığı öğrenildi.

O genç çocuğu düşündükçe, “Hayatından bezmesine ne sebep olmuş olabilir?” diye düşündüm. Günümüzde dünyadaki insanların çoğunun yüreğinde Mesih yok. Mutluluk ve tatmin arayışı içinde, Tanrı’yı saf dışı bırakarak spor, iş, mal varlıkları ya da kendilerini hoşnut edecekler gibi değişik şeyler denerler. Sonra hayal kırıklıkları ve sıkıntılarla karşılaştıklarında yardım için başvurabilecekleri kimse olmaz. Sorunlarını unutmaya çalışmak için kendilerini uyuşturuculara, sert içkilere, partilere ya da tütüne verirler. Bu tür şeyler kısa süreliğine heyecan verebilir ama sonra içlerinde bir boşluk oluşturur ve daha fazlasını istetir.

Buna karşın, inanlı olan ve Tanrı’ya bütün kalbiyle hizmet eden kişi, sadece Mesih’in verebileceği derin bir tatmin ve huzur hissine sahiptir. Sıkıntılar ve denenmelerle karşılaştığımızda sığınağımız ve kuvvetimiz olarak İsa’ya sahibiz. İsa bizi bekliyor ve bize yardım etmeyi özlemle arzuluyor.

Kutsal Kitap’a iman eden bir kilisenin bir parçası olmak, ruhlarımızla ilgilenen inanlı anne babalara sahip olmak, bizi teşvik eden ve zayıf noktalarımızda bize yardım eden dostlarla paydaşlık etmek ayrıcalığı çok büyük bir berekettir. En büyük bereket de, Tanrı’nın gücünün bize açık olmasıdır. Gözlerimizi İsa’da tutalım ve yaşamlarımızı tamamen O’na teslim edelim.

Bir kez Tanrı’yı tanıyan ruha dünyanın sunabileceği hiçbir şey yoktur.