fbpx

Resim: Paula Guerreiro

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: 2.Korintliler 6

Uygun zaman işte şimdidir, kurtuluş günü işte şimdidir. — 2.Korintliler 6:2

Zaman nedir? Görülemez. Dakikalar, saatler ve günlerle ölçülür. İnsan tarafından yönetilemez; sadece Tanrı’nın kontrolündedir. Saatteki akreple yelkovanın hareket ettiğini görebiliriz ama zamanın hareket ettiğini göremeyiz. İnsan zamanın daha hızlı geçmesini sağlayamaz ya da onu yavaşlatamaz. Zaman Tanrı’nın başlangıçta atamış olduğu şekildedir. Zamanın bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Buradaki zamanımızı Tanrı’nın yararına çalışarak mı yoksa kendi ilgi alanlarımız için mi kullanıyoruz?

Günümüzde dünyada fiziksel ve ruhsal, birçok değişik türde ihtiyaç olduğundan boşa geçirecek zamanımız yoktur. “Herkes yalnız kendi yararını değil, başkalarının yararını da gözetsin” (Filipililer 2:4). Tanrı’nın çocukları olarak Tanrı’nın bağıyla meşgul olmayı istememiz gerekir. Rab’bin işinde aktif olalım ve iyilik yapma fırsatlarını gözleyelim. Kaçırılan fırsat bir daha geri gelmez. Zaman parmaklarımızın arasından kum gibi kayıp gider, onu tutabilmek mümkün değildir!

Boş durmayalım, Rab’bin işinde aktif olalım. Çalışmalarımız boşuna olmayacak. 2.Korintliler 6’ya dikkat edin. En önemli zaman Rab’le günlük paydaşlığımızdır çünkü nihai kurtuluşumuz İsa’dadır. İsa geldiğinde artık zaman olmayacaktır.

Denizle karanın üzerinde durduğunu gördüğüm melek, sağ elini göğe kaldırdı. Göğü ve göktekileri, yeri ve yerdekileri, denizi ve denizdekileri yaratanın, sonsuzluklar boyunca yaşayanın hakkı için ant içip dedi ki, ‘Artık gecikme olmayacak’” (Vahiy 10:5–6).


Sonsuzluğa hazır mıyız?